Адвокат у кримінальних справах по наркотиках — статті 307, 309 Кримінального кодексу України. Що треба знати підозрюваному або обвинуваченому.

Найбільш поширеними кримінальними справами щодо незаконного обігу наркотиків є справи за статтями 307 і 309 Кримінального кодексу України.

Статтею 307 ККУ встановлена відповідальність за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

Покарання за цей злочин призначається у виді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.

Крім того законом передбачено обтяжуючі обставини за наявності яких максимальний строк покарання становить до 10 чи навіть до 12 років позбавлення волі. Такими обтяжуючими обставинами можуть бути: вчинення злочину групою осіб, збут наркотиків у великих розмірах, збут наркотиків, які вважаються особливо небезпечними.

Статтею 309 ККУ встановлена відповідальність за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту.

За вчинення цього злочину передбачені декілька видів покарання: штраф, виправні роботи, пробаційний нагляд, обмеження волі, а також за наявності обтяжуючих обставин позбавлення волі.

Частіше за все українські суди розглядають кримінальні справи по таким наркотикам: канабіс, амфетамін, метадон, метамфетамін, екстазі.

Залучення адвоката з кримінальних справ по статтям 307, 309 ККУ є необхідним з самого початку кримінального провадження, тобто з моменту затримання і оголошення про підозру. Однак досвідчений адвокат по кримінальним справам може надати ефективну правову допомогу після його залучення на будь-якій стадії кримінальної справи – на стадії досудового розслідування, яке може тривати місяць і більше, або на стадії судового розгляду обвинувального акту, тобто коли справа вже передана до суду, або на стадії апеляційного провадження, тобто після того як суд вже ухвалив вирок.

Що робить адвокат по наркотикам для захисту підозрюваного чи обвинуваченого у кримінальних справах по статтям 307, 309 ККУ?

  • Вивчає доступні матеріали справи, всі кримінально-процесуальні документи та формує стратегію захисту.
  • Здійснює захист підозрюваного під час розгляду судом питання про застосування запобіжного заходу, збирає і подає до суду докази необхідні для призначення менш суворого запобіжного заходу не пов’язаного з триманням під вартою.
  • Бере участь у слідчих діях, які проводяться по відношенню до підозрюваного – допит, обшук, слідчий експеримент. Готує підозрюваного до участі в у слідчих діях, роз’яснює яка поведінка є найбільш ефективною для нього. Забезпечує дотримання законних прав та інтересів підозрюваного.Фіксує незаконні дії слідчих чи прокурорів.
  • Оскаржує незаконні дії слідчих, прокурорів до суду. Слід зазначити, що якщо оперативні працівники, слідчі або прокурори під час досудового розслідування не дотримувалися законної процедури при затриманні, допитах або при проведенні негласних слідчих дій (оперативні закупки наркотиків, відеоспостереження, зняття інформації з телефонів або іншої техніки та інші), адвокат зобов’язаний на це реагувати. Крім того, адвокат повинен встановити, чи було в рамках проведених слідчих дій забезпечено право на захист та чи було дотримано основоположні права, такі як недоторканість особи, недоторканість житла або особистого майна, свобода від самовикриття та інші. Якщо такі порушення мали місце у справі, адвокат по кримінальним справам повинен довести суду, що такі слідчі дії здійснювалися з порушенням закону та основоположних прав людини, а суд, використовуючи судову дискрецію, повинен визнати отримані докази під час таких незаконних дій – недопустимими, що може значно послабити позицію сторони обвинувачення у кримінальній справі.
  • Перевіряє достатність та належність доказів для кваліфікації діяння особи за певною частиною статті 307, 309 ККУ. І ставить питання перед прокуратурою чи судом про перекваліфікацію діяння особи за іншою менш тяжкою частиною чи статтею. При побудові стратегії щодо зміни кваліфікації адвокат керується чинною практикою Верховного Суду, висновків якого зобов’язані дотримуватися всі суди України. Так, Верховний Суд у справі № 203/337/19 визнав необґрунтованими висновки судів першої та апеляційної інстанції про те, що розмір та кількість вилученого наркотичного засобу, спосіб його упакування і розфасування є достатніми доказами наявності умислу на збут наркотичного засобу без підтвердження іншими доказами, та направив справу на новий розгляд. Відповідно відсутність достатніх доказів на підтвердження умислу на збут наркотиків є підставою вимагати закриття кримінальної справи, або зміни кваліфікації на менш тяжку статтю 309 ККУ.
  • Виявляє інші процесуальні порушення слідства та прокуратури та ставить питання перед судом про закриття кримінального провадження у зв’язку з закінченням строку досудового розслідування, закінченням строків давності, відсутністю події чи складу злочину. При обвинуваченні у збуті наркотиків за ст. 307 ККУ, адвокат може вимагати визнання оперативних закупок провокацією злочину правоохоронними органами. Так, Верховний Суд у справах №602/253/14-к, № 676/3183/15-к визнав провокацією злочину те, що працівники поліції зафіксували факт збуту, але не припинили злочинну діяльність, а продовжували проводити інші оперативні закупки. Зазначені дії визнаються недопустимим і Європейським судом з прав людини (рішення ЄСПЛ у справі «Тейксейра де Кастро проти Португалії», «Ваньян проти Росії»). Крім того Верховний Суд визнає провокацією злочину ряд оперативних закупок в яких приймала участь одна й та ж особа, яка діяла за вказівкою працівників поліції (штатний заявник), або які здійснювались за допомогою однієї особи, яка була знайома з обвинуваченим.
  • Бере участь у судових засіданнях по кримінальній справі. Роз’яснює обвинуваченому, якою має бути його модель поведінки в суді.
  • Збирає і подає до суду докази, які свідчать про невинуватість особи, про відсутність події злочину, про відсутність у діях особи складу злочину.
  • Збирає і подає до суду докази, які свідчать про наявність пом’якшуючих обставин у зв’язку з якими суд призначає менший строк покарання, менш суворий вид покарання, або застосовує умовний термін.
  • Оскаржує вирок суду в апеляційному порядку.

Досвідчений адвокат у кримінальних справах пов’язаних з обігом наркотиків (статті 307, 309 ККУ), може безпомилково визначитися у кваліфікації скоєного та обрати правильну стратегію захисту, надати максимальну правову допомогу підозрюваному чи обвинуваченому для отримання найбільш вигідного результату у виді отримання меншого покарання, умовного терміну чи закриття кримінальної справи.

Слід зазначити, що наші адвокати з кримінальних справ мають успішний досвід у кримінальних справах по статтям 309, 307 КК України та зможуть надати кваліфіковану правову допомогу з приводу успішного їх завершення.

Успіх з адвокатом по кримінальних справах
100%

НАША КОМАНДА ПРОФЕСІЙНИХ АДВОКАТІВ

ЗАТЕЛЕФОНУЙ АДВОКАТУ ЗАРАЗ І ОТРИМАЙ КВАЛІФІКОВАНУ ВІДПОВІДЬ

+38(063)292-03-45

Тисни на зручний месенжер для негайного звʼязку з адвокатом

Консультація у чаті - безкоштовна!

НАШ БЛОГ

Аналітика, статті і перемоги
10
Апр

Адвокат у кримінальних справах по наркотиках — статті 307, 309 Кримінального кодексу України. Що треба знати підозрюваному або обвинуваченому.

Консультація адвоката по наркотиках Найбільш поширеними кримінальними справами щодо незаконного обігу наркотиків є справи за статтями 307 і 309 Кримінального кодексу України. Статтею 307 ККУ встановлена відповідальність за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Покарання за цей злочин призначається...
Read More
03
Апр

Скасування арешту майна після закриття кримінального провадження 2024. Адвокат по кримінальних справах.

У 2024 році питання скасування арешту майна після закриття кримінального провадження є актуальним і часто обговорюваним. Законодавство передбачає, що арешт майна може бути застосований для збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, відшкодування шкоди, але водночас існує процедура скасування арешту у випадку закриття кримінального провадження. Незважаючи на це, судова практика показує, що цей процес не завжди відбувається...
Read More
26
Мар

Військовий адвокат: — Непокора, відкрита відмова виконати наказ начальника. Звільнено військовослужбовця з гауптвахти

Наш військовий адвокат надав важливу правову допомогу військовослужбовцеві, який опинився у складній ситуації. Після того, як його затримали слідчі ДБР за відмову виконати наказ начальника, проти нього було порушено кримінальну справу за ч. 4 ст. 402 Кримінального кодексу України — непокору. У зв’язку з цим до військового було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання на...
Read More
04
Янв

Адвокат у кримінальних справах: — Звільнено Клієнта з СІЗО за підозрою за ч. 3 ст. 307 КК України!

Наш адвокат у кримінальних справах у Києві вчергове успішно захистив права клієнта в складній кримінальній справі. Цього разу він довів безпідставність тримання під вартою та відстояв інтереси клієнта, який незаконно опинився за ґратами через помилкові звинувачення. Коротко про справу: Клієнт звернувся до нашого кримінального адвоката щодо кримінальної справи, в якій його незаконно затримано співробітниками ГСУ...
Read More
20
Ноя

Адвокат у кримінальних справах: — Клієнта звільнено з під варти за підозрою у вчиненні особливо тяжкого злочину!

До нашого адвоката у кримінальних справах у Києві звернувся Клієнт і повідомив про обшук, який проводила поліція у його квартирі. Хоча під час обшуку нічого незаконного не було знайдено, вже при завершенні слідчий, перевіряючи раніше перевірену сумку, раптово виявив два пакетики з порошкоподібною речовиною. У результаті цих подій Клієнта затримали і пред’явили підозру за ч....
Read More
26
Май

Захист Клієнта у кримінальній справі за частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу України

25.05.2023 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва розглянув клопотання Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону про продовження запобіжного заходу нашому Клієнту в рамках кримінальної справи. Захист Клієнта при розгляді клопотання у суді здійснював адвокат Станіслав Ковальов. Захисник переконливо надав всі свої заперечення та зауваження з приводу клопотання та необґрунтованості підозри за вчинення...
Read More
26
Апр

Адвокат Станіслав КОВАЛЬОВ вчергове зміг захистити інтереси Клієнта в суді, що призвело до скасування арешту всього майна, яке було вилучене слідчими Броварського РУП в ході обшуку квартири в рамках кримінального провадження.

У лютому 2023 року до нашого бюро звернулась Клієнтка, яка повідомила, що в її квартирі було проведено обшук та в неї та в її дітей поліцією вилучено речі та майно. Після обшуку квартири її затримали та відвезли у відділ поліції де під примусом допитали звинуватили у сутенерстві та втягненні осіб в заняття проституцією та примусили...
Read More
22
Ноя

Чергова перемога! Суд повернув обвинувальний акт прокурору за обвинуваченням за ст. 121, 307 Кримінального кодексу України.

У січні 2021 року наш Клієнт отримав від прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 обвинувальний акт за обвинуваченням у вчиненні злочину за ст. 121, 307 Кримінального кодексу України. Надалі обвинувальний акт з матеріалами кримінального провадження був скерований на розгляд до суду. Ознайомившись з обвинувальним актом, стало зрозуміло, що він не відповідає вимогам кримінального процесуального кодексу...
Read More
08
Ноя

Здійснено захист Клієнта на місці його затримання!

Клієнт нашого адвокатського Бюро прийшов у відділення Нової пошти, щоб забрати посилку. Після того, як він вийшов з відділення до нього підійшли співробітники Департаменту боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України та без пояснення підстав затримали його і викликали слідчу оперативну групу. Клієнт в момент затримання повідомив про це адвоката Ковальова Станіслава, який невідкладно виїхав на...
Read More

Related Posts