АДВОКАТ ПО РОЗПОДІЛУ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ

МИ ОБОВ'ЯЗКОВО ДОПОМОЖЕМО ВАМ ШВИДКО ПОДІЛИТИ МАЙНО, ЯКЕ ПРИДБАНЕ У ШЛЮБІ

РОЗДІЛ СПІЛЬНОГО МАЙНА З АДВОКАТОМ

Адвокат по розподілу майна — ваш провідник у складному процесі розподілу майнових активів подружжя. Наші фахівці забезпечують компетентну правову підтримку та допомагають здійснити ефективне та справедливе розподілення майна.

Наші адвокати по розподілу майна в Києві мають значний досвід у супроводі подібних справ. Ми готові надати вам якісну та ефективну правову підтримку, гарантуючи індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Наша команда забезпечує швидке та ефективне розподілення майна, дотримуючись усіх законних процедур як у суді, так, і у досудовий спосіб. В такі способи ми забезпечуємо максимально можливий результат для наших клієнтів.

Слід зазначити, що наша команда працює з кращими нотаріальними конторами Києва, які є доступними та розуміються саме у поділі спільного майна подружжя.

Ми відповідаємо на потреби кожного клієнта і пропонуємо індивідуальний підхід до кожної справи. Наші адвокати слухають ваші потреби та побажання, розробляючи стратегію, що найкраще відповідає вашим унікальним обставинам.

Успіх з адвокатом при розподілі майна
100%

КОМАНДА АДВОКАТІВ З РОЗПОДІЛУ МАЙНА

МИ МОЖЕМО ПРОВЕСТИ ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЮ

Наш офіс знаходиться у Києві, але ми також надаємо консультації онлайн та по телефону для жителів будь-якої точки України.

НЕГАЙНИЙ ЗВ'ЯЗОК З СІМЕЙНИМ АДВОКАТОМ

ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ СІМЕЙНОМУ АДВОКАТУ

+38(063)292-03-45

ДЕТАЛЬНО ПРО ПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ В УКРАЇНІ

Якщо ви на цій сторінці, вам вкрай необхідно вирішити питання з поділу майна, яке набуте вами у шлюбі. Ви на правильному шляху та ми обовʼязково вам допоможемо поділити спільне майно!

Є два варіанти вирішення вашого питання:

Перший варіантдосудовий. В такому випадку потрібна згода чоловіка та дружини на укладання відповідного договору про поділ майна на попередньо узгоджених умовах. Як правило подружжя залучає адвоката, щоб він розʼяснив процедуру мирного врегулювання, підготовив угоду і забезпечив в ній всі ризики для кожної сторони.

Другий варіантсудовий. Другий варіант зазвичай застосовується у випадках, коли один з подружжя не погоджується на рівний поділ та вважає, що є підстави, щоб суд відійшов від рівності часток при поділі майна. Або взагалі вважає, що є всі підстави для визнання судом майна, яке було придбане у шлюбі, особистою приватною власністю одного з подружжя.

Наша команда протягом 10 років успішно надає юридичні послуги з поділу майна подружжя у судах міста Києва, та регіональних судах України, та залюбки відповість вам на всі ваші питання.

На консультації ми з вами визначимось чи підлягає ваше майно поділу, чи буде рівний поділ такого майна, чи можливо відійти від рівності часток, чи потрібно забезпечувати позов шляхом накладення арешту на таке майно та інше.

Консультацію можливо провести зручним для вас способом в офісу за адресою м. Київ, вул. Січових Стрільців 14-А або телефоном.

ЯКЩО ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ ПО РОЗПОДІЛУ МАЙНА, ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗАРАЗ!

+38(063)292-03-45

ВІДПОВІДІ НА ПОПУЛЯРНІ ЗАПИТАННЯ

ХТО З БАТЬКІВ МАЄ ПРАВО НА АЛІМЕНТИ?

Якщо подружжя, яке не проживає разом, має неповнолітню дитину/дітей, один з батьків, згідно з законодавством, забовязаний сплачувати аліменти на дитину в обов’язковому порядку, до моменту, досягнення нею повноліття. 

В ЯКИЙ СПОСІБ СПЛАЧУЮТЬСЯ АЛІМЕНТИ?

Сплачувати аліменти можна декількома способами:

  • За згодою (добровільно).
  • Примусово за рішенням суду.

ЧИ МОЖЛИВО РОЗІРВАТИ ШЛЮБ ОНЛАЙН?

Розірвати шлюб можливо виключно через органи РАЦС та СУД.

Розлучитись через органи РАЦСу можливо лише за спільною ПИСЬМОВОЮ заявою подружжя, за умови відсутності у них неповнолітніх дітей. При цьому подружжя має зайняти електронну чергу, а згодом прийти до органів РАЦСу та подати спільну заяву про розірвання шлюбу, яка розглядається у місячний строк, після чого подружжя знову має прийти до органів РАЦСу для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу.

У всіх інших випадках розлучення відбувається через суд.http://defors1

ЯКЕ МАЙНО ПІДЛЯГАЄ ПОДІЛУ ПІСЛЯ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ?

До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься:

  • майно, набуте за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування);
  • доходи, отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші);
  • речі придбані для одного із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо).

Якщо майно дружини/чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, або якщо один із подружжя своєю працею чи коштами брав участь в утриманні майна, управлінні цим майном чи догляді за ним, то таке майно або дохід, одержаний від цього майна, у разі спору можуть бути визнані за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності.

В ЯКИЙ СТРОК Я ЗМОЖУ ОТРИМАТИ АЛІМЕНТИ ЧЕРЕЗ СУД?

Шляхом отримання судового наказу (1/4 від доходів) — 1 місяць.

В загальному судовому порядку до 1 року.

ЩО РОБИТИ ЯКЩО БАТЬКО НЕ ВИКОНУЄ РІШЕННЯ СУДУ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ?

В такому випадку потрібно звертатися до виконавчої служби та примусово стягувати аліменти.

Крім того, потребується розрахувати заборгованість по пені за період не сплати аліментів та подати заяву до суду про її стягнення. 

ЩО РОБИТИ ЯКЩО ДРУЖИНА ТА ДИТИНА ВИЇХАЛИ ЗА КОРДОН І ДРУЖИНА НЕ ДАЄ СПІЛКУВАТИСЯ З ДІТЬМИ?

Є декілька варіантів для вирішення цього питання. Звернення до поліції, звернення до посольства країни в які перебувать діти, звернення дл Міністерства юстиції України в порядку Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року яка покладає на Держави зобов’язання вживати заходів для боротьби з незаконним переміщенням і неповерненням дітей із-за кордону.

 

ЯКИЙ МОЖЕ БУТИ МІНІМАЛЬНИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ У 2024 РОЦІ?

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину − розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Віком до 6 років — 2272 грн;

Віком від 6 до 18 років — 2833 грн;

Віком від 18 до 23 років — 2684 грн.

ЯК СТЯГУЮТЬСЯ АЛІМЕНТИ З ФОПів?

Аліменти з ФОП стягуються за рішенням суду у частці від доходу або у твердій грошовій сумі за вибором стягувача. 

Але часто постає питання, як стягуються аліменти саме у частці від доходу ФОП?

Слід зазначити, що як правило ФОПи мають спрощену систему оподаткування, а отже ведуть спрощений облік доходів і витрат та поняття «чистий дохід» до них не застосовується (Консультація ДФС, лист  від 11.11.2015 № 10480/П/99-99-17-02-02-14).

Відповідно до статті 195 СК України заборгованість за аліментами ФОПів визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

Так, у разі заборгованості по аніментам ФОП державний або приватний виконавець використовує інструкцію про порядок вчинення виконавчих дій та розраховують аліменти відповідно до середнього доходу по регіону.

Виконавець зобов`язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця.

Звертаємо увагу, що за наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника.

ЧИ МОЖЛИВО ЗБІЛЬШИТИ ПРИЗНАЧЕНУ СУДОМ СУМУ АЛІМЕНТІВ?

Збільшити суму аліментів можливо тільки через суд.

Для зміни розміру призначених аліментів зацікавленій стороні слід звернутися із відповідною заявою до суду, в якій навести підстави для відповідної зміни.

В ЯКОМУ ВИПАДКУ БАТЬКІВ МОЖУТЬ ПОЗБАВИТИ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ?

Позбавити батьківських прав можливо внаслідок застосування батьками неправомірних способів здійснення батьківських прав або неналежного їхнього поводження або злісного ухилення від виконання батьківських обов’язків виключно за рішенням суду.

Позбавлення батьківських прав є  крайнім  заходом  впливу  на  осіб,  які  не виконують батьківських обов’язків.

Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

З практики основною підставою для позбавлення батьківських прав є ухилення від виконання батьківських обов’язків по вихованню дитини.

Що таке ухилення батьків від виконання своїх обов’язків у вихованні дитини?  

1).Не забезпечується необхідне харчування, медичний догляд, лікування,  що негативно впливає на фізичний розвиток дитини як  складову виховання;

2).Ухилення від спілкування з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального  самоусвідомлення;

3). Не надання дитині   доступу   до культурних та інших духовних цінностей; 

4). Не сприяння засвоєнню нею загальновизнаних норм  моралі;

5). Відсутність інтересу до її внутрішнього  світу;

6). Не створення умов для дитини для отримання нею освіти.

Зазначені фактори,  як кожен окремо,  так і  в  сукупності,  можна розцінювати  як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов’язками.

Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Справи про позбавлення батьківських прав розглядаються при обов’язковій участі органів опіки й піклування.

Орган опіки та піклування при підготовці справ до розгляду зобов’язаний вивчити умови життя і виховання дитини, поведінку батьків, їхні взаємовідносини з дітьми та ставлення до своїх батьківських обов’язків. За матеріалами перевірки органи опіки і піклування складаються письмовий висновок, який додається до матеріалів судового розгляду

Рішення суду про позбавлення батьківських прав стосується лише тих дітей, щодо яких поведінка батьків була неправомірною.

Відносно інших дітей, у тому числі тих, які народженні пізніше, батьківські права зберігаються.

ЩО Я ВТРАЧАЮ У РАЗІ ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ?

Батьки втрачають всі права, засновані на факті родинності з дитиною.

Передусім, це право виховувати дитину, представляти її інтереси, визначати місце проживання, вимагати повернення дитини від будь-якої особи, яка утримує її не на підставі закону чи судового рішення, давати чи не давати згоду на усиновлення (удочеріння) дитини, право на отримання в майбутньому від дітей аліментів у випадку своєї непрацездатності.

Батьки не мають права стати спадкоємцями за законом дітей, у відношенні яких вони були позбавлені батьківських прав і не були поновленні у цих правах на момент відкриття спадщини.

ЧИ СТЯГУЮТЬСЯ АЛІМЕНТИ У РАЗІ ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ?

Позбавлення батьківських прав як наслідок винної поведінки батьків не може означати їх повного звільнення від батьківських обов’язків по утриманню дітей.

Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або з власної ініціативи вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

Аліменти на дітей стягуються на користь другого з батьків (опікуна, піклувальника, особи, в сім’ї якої проживає дитина), а також організації, де дитина перебуває на вихованні.

ЯК ПОЗБАВИТИ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ ЯКЩО Я НЕ ЗНАЮ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ВІДПОВІДАЧА?

Позов про позбавлення батьківських прав пред’являється за місцем проживання відповідача, а якщо воно невідоме, то за місцем знаходження його майна або за останнім відомим місцем проживання.

Дуже часто визначити місце проживання такого батька досить непросто. У цьому випадку вихід з положення полягає в одночасному пред’явленні позову про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів. Тоді відповідно до ЦПК України позов може бути пред’явлений за місцем проживання позивача.

Формулюючи в позовній заяві підставу для позбавлення батьківських прав його необхідно чітко і максимально докладно обґрунтовувати.

ЧИ МОЖЛИВО ОСПОРИТИ ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР?

Підставою недійсності шлюбного договору є недотримання в момент вчинення стороною (сторонами) таких вимог:

1) зміст шлюбного договору не може суперечити законодавству України, а також моральним засадам суспільства;

2) волевиявлення кожного із подружжя при укладенні шлюбного договору має бути вільним і відповідати його внутрішній волі;

3) шлюбний договір має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

При подачі позову до суду варто ретельно підготуватись, вивчити на відповідність його чинному законодавству та надати докази недійсності шлюбного договору.

ЯК ПОДІЛИТИ МАЙНО, ЯКЕ ПРИДБАНЕ ДО РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ?

Для того, щоб визнати спільною сумісною власністю майно яке набуто до реєстрації шлюбу, потрібно встановити факт проживання однією сімʼєю.

Для встановлення даного факту необхідно звернутись до суду. Такі справи розглядаються в порядку окремого провадження і в більшості випадків не є довготривалими.

Відповідно до сімейного законодавства сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Отже, критерієм союзу двох осіб, як сім’ї є одночасна наявність трьох обставин: 1) спільне проживання; 2) пов’язаність спільним побутом; 3) наявність взаємних прав та обов’язків.

Для встановлення факту спільного проживання однією сім’єю необхідно довести ведення спільного господарства, наявність спільного бюджету, проведення спільних витрат, придбання майна в інтересах сім’ї, а покази свідків не можуть бути єдиною підставою для встановлення такого факту.

Довести дані обставини можуть допомогти такі документи: свідоцтво про народження дитини, довідка з місця проживання, листи ділового і особистого характеру, фотографії спільного дозвілля тощо.

ЩО ТАКЕ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ НА ДИТИНУ?

В чому ж відмінність аліментів від додаткових витрат.

Аліменти – це кошти на утримання дитини. Аліменти необхідні, щоб забезпечити базові матеріальні умови для життя дитини: оплату харчування, одягу, предметів гігієни, шкільного приладдя, спожитих дітьми комунальних послуг, лікування нескладних захворювань та ін.

Проте виникають ситуації, коли діти потребують додаткових, більш значних коштів для нормального розвитку.

До додаткових витрат відносять:
а) навчання у спеціалізованому закладі освіти, технікумі, коледжі, при умові погодження з батьком/матір’ю навчального закладу та доведеності існування особливих обставин, які зумовлені необхідністю платного навчання дитини у цьому закладі адже дитині гарантовано державою безоплатне навчання у загальноосвітній школі,
б) розвиток здібностей дитини, а саме витрати на гуртки, заняття, які розвивають конкретні здібності дитини, придбання спортінвентарю, музичного інструменту, витрати на участь у змаганнях та конкурсах, витрати на вивчення іноземних мов, підтверджені відповідними нагородами, які одержували діти або характеристиками,
в) оздоровлення (санаторно-курортне або відпочинок біля моря або на гірському курорті при умові доведеності, що для покращення стану здоров’я дитини вона потребувала відпочинок та оздоровлення саме там),
г) лікування (систематичні витрати, понесені у зв’язку з постійною хворобою дитини, фізичними травмами).

Для задоволення даної категорії спорів особливо важливим є те, щоб сторона надала неззаперечні докази на підтвердження додаткових витрат.

В ЯКИХ ВИПАДКАХ НЕ СТЯГУЮТЬСЯ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ НА ДИТИНУ?

Не відноситься до особливих обставин, які передбачають можливість стягнення додаткових витрат на утримання дитини:
– навчання дитини з метою здобуття професійної освіти (висновок Верховного Суду у постанові від 26.08.2020 року у справі №336/1488/19);
– витрати одного із батьків на відвідування дитиною спортивної секції та дитячого гуртка (постанова Верховного Суду від 30.01.2019 року у справі № 205/4622/16-ц);
– витрати на відвідування дитиною приватного дитячого садка (постанова Верховного Суду від 10.01.2019 року у справі №369/11745/16-ц).
– вартість поїздки та відпочинку на морі, придбаних медикаментів першої необхідності і харчування(без надання доказів наявності потреби в такому відпочинку, викликаної хронічною хворобою, лікуванням), (постанова Верховного Суду від 17.01.2019 у справі № 720/1119/17 (провадження № 61-3891св18)
– придбання шкільного одягу, взуття та шкільного приладдя (постанова Верховного Суду від 31.01.2020 у справі № 484/2230/17 (провадження № 61-1460св18)

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО УСИНОВЛЕННЯ ДИТИНИ?

Усиновлення дитини з дитячого будинку (приблизний термін від 6 до 12 місяців).

Усиновлювачами під час дії воєнного стану можуть бути не лише громадяни України, у тому числі ті, що проживають за кордоном, а й іноземці.

Повинні перебувати у зареєстрованому шлюбі.

Подати заявку на консультацію з усиновлення дитини можна на порталі Дія, де з’явилась нова послуга «Усиновлення».

Заява про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі подається за місцем проживання до служби у справах дітей.

До заяви додаються такі документи:

  1. Копія документа, що посвідчує особу;
  2. Копія РНОКПП.
  3. Копія документу, де зазначено унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
  4. Довідка про заробітну плату за останніх шість місяців або відомості з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, або довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи за попередній календарний рік. (У разі коли усиновлювачами є подружжя, довідку про заробітну плату за останніх шість місяців або відомості з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, або довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід);
  5. Копія свідоцтва про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі)
  6. Висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 3;
  7. Довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;
  8. Копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  9. Згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення одним із подружжя), якщо інше не передбачено законодавством, справжність підпису на якій засвідчено нотаріально.

Заяву може бути подано в паперовій формі безпосередньо під час особистого прийому в службі у справах дітей або в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг та інтегровані з ним інформаційні системи Мінсоцполітики, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (пункту 22-1 Порядку).

У заяві зазначається адреса проживання заявника (за наявності кількох місць проживання — адреса кожного з них), дані паспорта громадянина України, номер телефону та адреса електронної пошти.

У разі коли один із подружжя не може особисто з’явитися до служби у справах дітей для написання заяви, його заяву, справжність підпису на якій засвідчено нотаріально, може подати дружина (чоловік).

Копії документів, зазначених у підпунктах 1, 2, 3, 5 і 8 додатків, засвідчуються працівником служби у справах дітей, який здійснює приймання документів.

У разі усиновлення дитини одним із подружжя висновок про стан здоров’я та довідка про наявність чи відсутність судимості подаються кожним із подружжя.

Строк дії документів становить один рік з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством.

Заява вважається поданою, якщо до неї додані усі зазначені документи. Витребування інших документів у заявника не допускається.

Служба у справах дітей проводить обстеження житлово-побутових умов заявників та надає висновок про можливість бути усиновлювачем.

Ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені.

Отримання направлення для знайомства та встановлення контакту з дитиною.

Знайомство та встановлення контакту з дитиною.

Подання заяви про усиновлення дитини до служби (управління) у справах дітей.

Отримання висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

Заявники проходять курси та отримують довідку про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Отримують висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини».

Особисто заявниками подається заява до суду разом з пакетом усіх документів для прийняття рішення щодо усиновлення.

Сплачується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 384 грн.

Усиновлення здійснюється з дня набрання законної сили рішенням суду.

При усиновленні дитини вносяться зміни в актовий запис про народження дитини зокрема про зміну ПІБ батька, ПІБ матері, по батькові дитини, прізвище дитини, дату народження, місце народження та видається нове свідоцтво про народження.

Передача дитини усиновлювачам.

Здійснення працівниками служби (управління) у справах дітей контролю за умовами проживання і виховання усиновленої дитини (щорічно протягом перших трьох років, в подальшому – один раз на три роки).

Усиновлення одним з подружжя дитини другого з подружжя.

Усиновлення одним з подружжя дитини другого з подружжя здійснюється за місцем проживання дитини, для усиновлення дитини те з подружжя, хто бажає її усиновити, звертається з відповідною заявою до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

До заяви додаються такі документи:

копія паспорта або іншого документа, що засвідчує особу.

копія свідоцтва про шлюб.

висновок про стан здоров’я заявника.

повна довідка  про  наявність чи відсутність судимості.

копія  свідоцтва про народження  дитини.

письмова згода  батьків  дитини  на  усиновлення,  засвідчена нотаріусом,  або  згода  того  з подружжя,  дитину якого усиновлює інший з подружжя.

документ, який засвідчує відсутність другого з батьків дитини (копія свідоцтва про смерть або довідка про смерть, видана органом реєстрації актів цивільного стану, копія рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання недієздатним або безвісно відсутнім, довідка з органу реєстрації актів цивільного стану щодо запису відомостей про батька дитини тощо).

Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та документів складає акт обстеження житлово-побутових умов дитини, з’ясовує чи  згодна дитина на усиновлення, розглядає питання про доцільність усиновлення та  відповідність його інтересам дитини і готує  проект відповідного висновку.

Після подання документів служба:

1.перевіряє документи на відповідність вимогам законодавства;

2.проводить бесіду з заявниками, роз’яснює їм права та обов’язки кандидатів в усиновлювачі, усиновлювачів, правові наслідки усиновленення, порядок здійснення контролю за умовами проживання усиновлених дітей;

3.відвідує заявників за місцем їх проживання та складає акт обстеження житлово-побутових умов;

4.розглядає можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний  висновок;

5.у разі позитивного рішення ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі та видає їм висновок про можливість бути усиновлювачами.

Строк дії документів становить один рік з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством.

Подається заява до суду для прийняття рішення особисто заявниками.

Судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 384 грн.

Усиновлення здійснюється з дня набрання законної сили рішенням суду.

При усиновленні дитини вносяться зміни в актовий запис про народження дитини зокрема про зміну ПІБ батька, ПІБ матері, по батькові дитини, прізвище дитини, дату народження, місце народження та видається нове свідоцтво про народження.

Інформацію про дітей, які можуть бути усиновлені, можна отримати у службі (управлінні) у справах дітей та на сайті Міністерства соціальної політики України

Кандидатам в усиновлювачі надаються такі відомості про дитину:

ім’я, вік, стать;

стан здоров’я;

правові підстави для усиновлення;

форма влаштування;

відомості про наявність або відсутність братів, сестер;

демонструється фотокартка дитини.

Знайомство та встановлення контакту з дитиною здійснюється за направленням служби (управління) у справах дітей. Якщо протягом строку дії направлення кандидат не подав до служби у справах дітей заяву про усиновлення дитини вважається, що він відмовився від її усиновлення.

Строк дії направлення 10 робочих днів, у разі необхідності він може бути продовжений за заявою кандидата, але не більше ніж на 10 робочих днів.

Кандидат в усиновлювачі має право:

ознайомитися з особовою справою медичною карткою дитини в закладі, де вона перебуває;

провести додаткове медичне обстеження дитини у державному або комунальному закладі охорони здоров’я;

відвідувати дитину за місцем її перебування щодня протягом строку дії направлення та спілкуватися з нею у час, визначений керівником закладу, прийомними-батьками, батьками-вихователями, опікунами, піклувальниками дитини, але не менш як три години на день;

продовжувати щоденне спілкування з дитиною після встановлення контакту та подання до служби (управління) у справах дітей заяви про бажання її усиновити.

Усиновлювач зобов’язаний:

-особисто забрати дитину із закладу чи сім’ї, в якій вона виховується, в присутності представника служби у справах дітей після пред’явлення копії рішення суду про усиновлення;

-надавати можливість представникам служби (управління) у справах дітей  здійснювати нагляд за умовами проживання і виховання дитини;

-повідомляти службу (управління) у справах дітей, яка здійснює  нагляд за умовами проживання і виховання усиновленої дитини про зміну місця проживання.

Підготовка документів для подання до суду.

Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі  звертаються до служби (управління) у справах дітей із заявою про бажання її усиновити.

Служба (управління) у справах дітей на підставі заяви кандидатів в усиновлювачі та пакету документів протягом 10 робочих днів готує висновок органу опіки та піклування про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

Якщо кандидати в усиновлювачі протягом місяця не забрали висновок, або протягом 30 діб після його отримання, не подали заяву до суду про усиновлення дитини, вважається, що вони відмовились від її усиновлення.

 

Особа, яка усиновила дитину, має право:

-на грошову допомогу при усиновленні дитини у розмірі як при народженні першої дитини. При усиновленні двох і більше дітей розмір допомоги не змінюється;

-на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

-на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування  святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше трьох років);

-на отримання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.

 

ЯКИЙ СУДОВИЙ ЗБІР ЗА ПОДАЧУ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ У 2024 РОЦІ?

За подання позовної заяви про розірвання шлюбу судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 1211.20 грн.

НАШ БЛОГ

Аналітика, статті та перемоги
06
Апр

Порядок усиновлення дитини одного з подружжя 2024

КОНСУЛЬТАЦІЯ АДВОКАТА З УСИНОВЛЕННЯ Під час воєнного стану усиновлювачем може бути другий з подружжя, який є громадянином України чи іноземцем, і який проживає як в Україні, так і за межами України. При цьому таке усиновлення здійснюється по місцю де проживає дитина. ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ УСИНОВЛЕННЯ ДИТИНИ: ЕТАП І. ЗВЕРНЕННЯ З ЗАЯВОЮ ДО СЛУЖБИ У СПРАВАХ...
Read More
06
Апр

УСИНОВЛЕННЯ ДИТИНИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ 2024. СІМЕЙНИЙ АДВОКАТ

ОСОБЛИВОСТІ УСИНОВЛЕННЯ ДИТИНИ З ДИТЯЧОГО БУДИНКУ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ. Консультація адвоката з усиновлення дитини Під час воєнного стану усиновлювачами не можуть бути громадяни України, які проживають за межами України, та іноземці. При цьому зазначене обмеження не застосовується, якщо такі особи: є родичами дитини; виявили бажання усиновити дитину, яка є рідним братом/сестрою раніше усиновленої ними...
Read More
01
Апр

Усиновлення дитини 2024. Адвокат з усиновлення у Києві

Натисни для отримання консультації адвоката з усиновлення дитини Усиновлення дитини — це серйозний крок, який може змінити життя як для дитини, так і для усиновлюючих батьків. Коли одне з подружжя вирішує усиновити дитину, що не є їхньою біологічною, це може виникнути з різних причин, таких як відсутність біологічного батька або матері, бажання дати краще майбутнє...
Read More
27
Мар

Сімейний адвокат: — Права батька після розлучення 2024

Після розлучення права батька на дитину фактично не обмежуються і залишаються на тому ж рівні, що й були під час шлюбу. Статтею 141 Сімейного кодексу України встановлено, що мати і батько мають рівні права та обов’язки стосовно дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Проте у реальності ці права можуть бути...
Read More
25
Мар

Сімейний адвокат: — ЯК РОЗІРВАТИ ШЛЮБ, ЯКЩО ВІД ШЛЮБУ НЕМАЄ ДІТЕЙ

Розлучення може бути складним процесом, який варто усвідомити і підготуватись до нього, незалежно від того, чи має подружжя спільних дітей чи ні. Якщо у подружжя немає спільних дітей, розлучення може відбуватися швидше і без значних ускладнень. Однак це не означає, що весь процес буде безперешкодним. Труднощі можуть виникнути на будь-якому етапі. Розлучення може відбуватися через...
Read More
22
Мар

Сімейний адвокат: — Як розлучитись в Україні

Закон встановлює дві основні підстави для припинення шлюбу: Смерть або оголошення померлим одного з подружжя. Розірвання шлюбу. Процес розлучення може тривати від одного місяця до 6 місяців або більше, залежно від обставин справи. Якщо у подружжя немає дітей, вони мають право подати заяву про розлучення до державного органу реєстрації актів цивільного стану. Після подання заяви,...
Read More
20
Мар

Сімейний адвокат Київ: — Успішне усиновлення дитини у суді

У травні 2023 року до нашого сімейного адвоката у Києві звернулося молоде подружжя, мріючи заснувати щасливу сім’ю через усиновлення дитини одного з подружжя. Вони шукали надійного юридичного партнера, який надав би професійну консультацію та підтримку у цьому складному процесі. Подружжя уважно підготувало документи, щоб наші сімейні адвокати змогли провести ретельний аналіз їх законністі та повноти....
Read More
08
Мар

ЗАЯВА ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

Розлучення – це для багатьох українських громадян перший у житті судовий процес. Звичайно, підготовка позову, збирання документів та участь у судових засіданнях можуть викликати багато питань та занепокоєнь. Якщо у вас немає неповнолітніх дітей (або всі діти вже дорослі) і ваш чоловік погоджується на розлучення, вам слід звернутися до органів реєстрації актів цивільного стану. Адміністративне...
Read More
15
Фев

Сімейний адвокат: — Права дружини після розлучення

Розлучення – це складний процес, в якому чоловік і дружина мають рівні права – особисті, батьківські та матеріальні. Однак для багатьох жінок питання про майбутнє після розлучення є особливо важливим. Захист прав жінок під час вагітності та після пологів є пріоритетом законодавства. Закон забороняє подавати позов про розлучення протягом вагітності дружини та протягом першого року...
Read More

РЕАЛЬНІ ВІДГУКИ НАШИХ КЛІЄНТІВ

Тут можна залишити відгук надавши оцінку сімейному адвокату

Денис
(усиновлення)

Марія
(розірвання шлюбу під ключ)

Микола
(розірвання шлюбу)

Міхеіл
(поділ майна подружжя, розірвання шлюбу, аліменти на дітей)

Олександра

Катерина
(поділ майна подружжя)

Дмитро

Олександра