Захист за статтею 307 Кримінального кодексу України

Захист по 307 КК України

Яка відповідальність за злочин за статтею 307 КК України?

Відповідно до частини 1 статті 307 КК України дії з незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

Відповідно до частини 2 статті 307 КК України дії з незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила одне із кримінальних правопорушень, передбачених статтями 308-310312314315317 КК України, або із залученням неповнолітнього, а також збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів у місцях, що призначені для проведення навчальних, спортивних і культурних заходів, та в інших місцях масового перебування громадян, або збут чи передача цих речовин у місця позбавлення волі, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах чи особливо небезпечні наркотичні засоби або психотропні речовини, караються позбавленням волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.

Відповідно до частини 3 статті 307 КК України дії, передбачені частинами першою або другою статті 307 КК України, вчинені організованою групою, а також якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги в особливо великих розмірах, або вчинені із залученням малолітнього або щодо малолітнього, караються позбавленням волі на строк від дев’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

ЧИМ МЕНІ ДОПОМОЖЕ ЗАХИСНИК?

Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти на якій стадії кримінального провадження залучається адвокат в якості захисника свого Клієнта.

Участь адвоката на місці події:

Якщо вас зупинили працівники правоохоронних органів (наприклад при виході з посилкою з відділення Нової пошти) та почали вас підозрювати у збуті або зберіганні наркотичних засобів, і якщо ця підозра не безпідставна, вам потребується негайно залучати адвоката у цю «дружню» розмову!

В іншому випадку працівники поліції з добрим та дружнім обличчям зроблять все можливе, щоб кримінальна справа, яка буде на вас обов’язково відкрита після «дружньої» розмови, сто відсотків була доведена до обвинувального акту, який буде переданий до суду.

Треба памʼятати, що сподіватися на лояльність зі сторони слідства на місці вашого затримання, і економити гроші на участі адвоката на таких слідчих діях на місці події — це аналогічно забиванню цвяхів у власну кришку гробу, оскільки від таких дій залежить кваліфікація інкримінованого злочину, санкція запобіжного заходу на час досудового слідства, і головне тяжкість покарання.

Участь адвоката після затримання та першому допиті:

Дуже важлива стадія для підозрюваного у вчиненні злочину за статтею 307 КК України.

При затриманні без адвоката краще мовчати. До прибуття адвоката на місце затримання завжди варто памʼятати про золоте правило «менше скажеш, швидше вийдеш».  Крім того, слід памʼятати, що при затримані особа має найуразливіший стан та емоційну збудженість та не може контролювати себе, свої дії та вирази, а отже краще мовчати. Не треба реагувати на провокації та маніпуляції зі сторони СОГ. Ви маєте законне право на відмову від будь-яких пояснень та відповідей на місці вашого затримання і можете посилатися на статтю 18 КПК України та статтю 63 Конституції України.
За підозрою у вчиненні злочину за статтею 307 КК України слідчі вимагають в суді обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а отже реагувати потрібно миттєво. Якщо не залучити захисника негайно після затримання, і надати можливість слідчому або прокурору допитати вас до першої зустрічі з вашим захисником, є дуже висока ймовірність того, що перші місяці слідства ви будете перебувати під вартою у СІЗО.

Участь адвоката у суді при розгляді клопотання про обрання затриманій особі запобіжного заходу.

При вручені підозри за статтею 307 КК України слідство буде вимагати в суді обрання затриманому найсуворішого виду запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів. Також, у суді стане питання про альтернативний запобіжний захід у виразі застави. У 75% справ сума застави становить від 100 000 грн. і вище, а отже краще вимагати в суді більш мʼякого запобіжного заходу, як приклад домашнього арешту або особистого зобовʼязання.

На цій стадії роль адвоката надважлива!

З моменту затримання до розгляду клопотання слідчого в суді, у підозрюваного та його захисника є максимум 72 години для того, щоб підготуватися до суду і зробити все, щоб суд не застосував до підозрюваного санкцію у вигляді тримання у СІЗО.

При розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу слідчий суддя повинен встановити наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, зокрема переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м’яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Якщо підозра буде необґрунтована та ризики не доведені зі сторони слідства, слідчий суддя має всі підстави для відмови у задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та обрання більш мʼяких запобіжних заходів.

При залученні адвоката на цій стадії він повинен негайно розпочинати збір доказів, які характеризують Клієнта і підтверджують стан його здоровʼя, підтверджують міцність його соціальних зв’язків в місці постійного проживання, у тому числі наявність у Клієнта родини й утриманців, наявність у Клієнта постійного місця роботи або навчання, докази щодо репутації Клієнта, майновий стан. При правильному зборі доказів та їх правильному долучені до справи є велика ймовірність того, що суд обере затриманому більш мʼякий запобіжний захід ніж тримання під вартою, а отже це набагато спростить подальшу роботу захисту з Клієнтом на досудовому слідстві.

НЕГАЙНИЙ ЗВ'ЯЗОК З АДВОКАТОМ у WhatsApp або у Telegram або у Viber

ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ АДВОКАТУ

+38(050) 059-37-03

Блог